Diyet ve Zayıflama

13 Pratik Bilgi, Evde Çok İşinize Yarayacak

  • 21 Eylül 2022
  • 57 kez görüntülendi.
13 Pratik Bilgi, Evde Çok İşinize Yarayacak

Bu yazıda evde işimizi kolaylaştıracak 13 öneriyi sizinle paylaşacağız.Evimizde yaşanan birçok olumsuz durum canımızı sıkmaktadır.

 

Evde pratik uygulamalar

1-) Makasınız köreldiyse, keskinleştirmek için makasınızla zımpara kâğıdı kesin.

 

2-) Halınızda eğer sigara yanığı varsa bundan kurtulabilirsiniz. Nasıl mı? Sigara yanığının olduğu bölgeye zımpara kâğıdı ile dairesel hareketler yaparak yanık olan bölgeyi temizleyebilirsiniz.

 

3-) Halının üzerindeki mobilyaların iz yapması hepimizi rahatsız eder. Ama üzülmeyin. Bu izlerden kurtulmak da oldukça basittir. Mobilya izlerinin olduğu bölümlere birer parça buz koyun. Daha sonra erimesini bekleyin.

Eridikten sonra elektrik süpürgesiyle o bölgeleri alın. Göreceksiniz izlerden eser kalmamış.

 

4-) Fermuarlı kıyafetlerinizi çamaşır makinesine atmadan önce fermuarlarını kapatın. Aksi takdirde bu kıyafetlerinizin fermuarları bozulabilir.

 

5-) Aldığınız ayakkabılar eğer ayağınızı rahatsız ediyor, sıkıyorsa ayakkabılarınızı birkaç dakika boyunca buhara tutmanız faydalı olacaktır.

 

6-) Ütü yaparken ütünün ısısının kaybolmaması için ütü masasının kılıfının altına alüminyum folyo koyabilirsiniz. Bu şekilde hem ütünün ısısı kaybolmayacak hem de daha çabuk ütü yapabileceksiniz.

 

7-) Gözlüklerinizin vidası sürekli çıkıp sizi rahatsız ediyorsa, gözlük vidasının girdiği deliğe renksiz oje damlatabilir ve daha sonra vidayı takabilirsiniz. Bu vidayı tutmaktadır.

 

8 Yeni aldığınız cam ve plastik eşyaların üzerindeki etiketlerden kurtulmak da çok basit. Etiketin üzerine margarin sürün ve 10-15 dakika bekleyin. Daha sonra bez yardımıyla ovalayın. Yeni aldığınız eşyayı çizmeden kolaylıkla etiketten kurtulacaksınız.

 

9-) Bez ayakkabılarınızın temizlenmesi çok mu zor geliyor? Hayır, hiç de öyle değil. Ayakkabılarınızı yastık kılıfının içine koyup, kılıfın ağzını iyice kapatın ve makineye atın. Bu şekilde ayakkabılarınız temizlenecektir.

 

10-) eğer ayaklarınız şişiyorsa üzülmeyin. Hemen ayaklarınızı suya koymayın. Bunun yerine ayaklarınıza kolonya sürüp bileklerinize kadar masaj yapabilirsiniz.

 

11-)Giysilerinizin rengini, çamaşır makinesinin içine bir tutam tuz atarak koruyabilirsiniz.

 

12-) Cevizlerin kabuklarının çabuk açılması, içinin dağılmaması için onları bir gece tuzlu suyun içinde bekletin. Sabah cevizleri kırdığınızda cevizlerin kolaylıkla açıldığını ve içinin dağılmadığını göreceksiniz.

 

13-) Pamuklu giysilerinizin makinede çekmemesi için giysilerinizi ilk yıkamadan önce 1 gece soğuk suyun içinde bekletin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.