Diyet ve Zayıflama

Bölgesel Zayıflama

  • 03 Kasım 2021
  • 49 kez görüntülendi.
Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama; Birçok insanın merak ettiği konuların başında acaba evde Bölgesel zayıflama mümkün mü? Kimler bu konuda başarılı oldular? Bunun gibi bir çok soru vardır. Bu soruya hem evet hem de hayır diyerek cevap verebilirim.Çünkü bu yöntem ve konusunu sizler için ele alalım ve bilgilerimizi sizlerle paylaşalım.

Zayıflama bir bütün olarak düşünülmeli; yediklerimiz, fiziksel aktivitemiz, yaşam tarzımız bunların tamamında aynı anda doğruyu     uygulamaya başlarsak, bunun sonucunda vücudumuz bir düzene girmeye başlayacak yani aslında yaptığınız doğru değişiklikler paralel olarak vücudunuzda fiziksel bir düzen oluşturacaktır. Doğruyu uygulamak istiyorum ne yapmam gerekiyor?

Üç başlığımız var bunlara değinelim.

  Bölgesel Zayıflamada Yediklerimiz ve Önemi

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama Yaptıranlar

Doğru besin ve doğru kalori içeriğine sahip olması gerekir, destek alacağınız nokta ise sağlık profesyonelleri içerisinde bulunan beslenme ve diyetetik bölümünü bitiren biz diyetisyenler olacaktır. Sizin metabolizmanızı ve ihtiyaçlarınızı belirleyen bir diyetisyen ile doğru beslenme kısmını hayatınıza yansıtmanız çok daha kolay olur.

Bölgesel Zayıflamanın Yanında ve Fiziksel Aktivite

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama

Fiziksel aktivite gün içerisinde vücudun, hareketinize bağlı enerji harcama gereği duyduğu her şeydir.( oturmak, kalkmak, yürümek, koşmak, yüzmek vs.) hareket ederek yaptığınız her iş fiziksel aktivitenize dahildir. O zaman doğru fiziksel aktivite nedir nasıl olur? Doğru fiziksel aktivitenin öncelikle belirlenmesi gerekir bu da kişi için özeldir. Üç grupta fiziksel aktiviteye bakalım.

Düşük fiziksel aktivitesi olanlar (ev hanımları, sürekli oturarak çalışanlar ya da çalışmayıp gün içinde hareketi az olanlar). Orta seviye fiziksel aktivitesi olanlar (ev içerisin de sürekli bir koşuşturma içinde ki kadınlar ve gün için de 5000 adım yürüyenler). Yüksek fiziksel aktiviteye sahip olanlar(inşaat işçileri, sporcular ve gün içerisinde 5000 bin adım ve üzeri yürüyenler). Öncelikle biz hangi gruptayız ve hangi grupta neler yapmamız gerekiyor?

Düşük fiziksel aktivitemiz var ise muhakkak bunu arttırmamız gerekir. Yapmamız gereken en basit uygulama gün içerisinde muhakkak 60 dakikalık tempolu yürüyüştür. Daha fazlasına zamanım olur denildiğinde ise bir spor salonu ya da yüzme tercihiniz olabilir.

Fitness yaparak vücutta bazı kasların daha da büyümesi sağlanabilir ve bu yapılan bilinen bir gerçektir. Aslında bu pencereden bakarak bölgesel zayıflama diyeti konusu da olabilmekte ve yine bu açıdan bakıldığında başarılabilecek bir konudur bu açıdan konuya yaklaşırsanız.

Orta seviye fiziksel aktivitemiz var ise bu aktiviteye ek olarak, günlük düzenli yapacağımız 30 dk’lık yürüyüş, yüzme ya da her hangi bir tempolu spor sizler için yeterli olacaktır.

Yüksek seviye fiziksel aktivitemiz var ise haftanın 2-3 gününü yenileme amaçlı antrenmanlarla desteklemek (koşu, yüzme, fitness) sizin daha zinde olmanızı ve sakatlanma riskinizi ortadan kaldıracağı gibi kasların daha iyi oksijen alabilmesini sağlayacak ve anatomik olarak daha sağlıklı bir yapıda olmanıza yardımcı olacaktır.

Yaşam tarzımız ve Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama

Yaşam tarzı incelediğimiz değerlendirdiğimiz ilk 2 başlığın tamamının karşılığıdır. Orada yapmış olacağımız doğru değişiklikler yaşam tarzımızı doğru yönde değiştirmiş olmamıza olanak sağlar ve hayatımıza daha sağlıklı bireyler olarak devam etmemizin temelini oluşturmuş oluruz.

Sonuç

Ben sadece spor yaparım ve bölgesel zayıflayabilirim yoktur. Gerekirse Bölgesel Zayıflama Fiyatları 2021 hakkında bu işi yapan doktorlardan da fiyat alarak daha profesyonel yapabilirsiniz.

Ben sadece yediklerimi düzene sokarım ve fiziksel görünümümde bölgesel olarak sorunlu gördüğüm noktalardan kurtulurum derseniz yanılgıya düşmüş olursunuz. Buda yoktur.

Yediklerimizi dengeler aldığım kaloriye dikkat ederim. İyi protein ve liften zengin beslenirim. Fiziksel aktivitemi doğru şekilde arttırırım. Bu değişikliği yaşam tarzım haline getiririm.

Bunu dediğiniz anda hem bölgesel zayıflamanızı olanaklı kılmış olursunuz hem de sağlıklı bir birey olmuş olursunuz.Diyet Seti Google News
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.