Karatay Diyetinin Farkları
Karatay Diyetinin Farkları

Karatay Diyetinin Farkları Nelerdir?

Karatay Diyetinin Farkları; Canan Karatay diyeti yapmak isteyen hemen herkes diğer diyetler ile arasında ne gibi farklılıkların olduğunu merak eder. Düşünecek olursak eğer diyetler normalde bölgelere özel değişmektedir. Her bölgenin kendine meşhur kahvaltıları ve yöresel yemekleri bulunmaktadır. Bu yüzden de akdeniz diyeti, ege diyeti, karedeniz diyeti gibi farklı şekillerde yapılmaktadır. Karatay Diyetinin Diğer Diyetlere Göre Farkı Nedir sorusunun yanıtı da aslında bu sebeple merak edilir.

Karatay Diyetinin Farkları Nelerdir?

Komşu ülkelerin beslenme tarzı ile ülkemiz arasında büyük farklılıklar vardır. Beslenme önerilerini uygulayabilir hatta beslenebiliriz ancak diyet listesi veya diyet farklı bir kavramdır.

Karatay Diyetinde Amaç; Sağlıklı bir şekilde beslenmek ayrıca yaşam biçimini yerleştirmektir. Tüm alışkanlıklarımızı sağlıklı yönde değiştirmemize yardımcı olur. Bilirsiniz alışkanlıklar kolay kolay değiştirilemez. Bu diyette birdenbire kilo verilemez. Bunun sebebi ise yıllarca vücutta biriken yağlardır. Bu yağları kızgın tavadaymış gibi kısa bir sürede eritmemiz de imkansızdır. Bunun için metabolizmanın terse dönmesi gerekmektedir.

Karatay diyeti ile ilk başta vücudun kilo alması yani uzun lafın kısası yağların birikmesi önlenmektedir. Sonrasında durağanlık evresi başlamaktadır. Ondan sonra ise biriken yağlar yakılarak kalıcı olacak şekilde kilo verilmektedir.

Karatay yaşam boyu sağlık

Karatay diyeti uygularken yedikleriniz sizi acıktırmıyorsa eğer bu iyileştirme belirtisi demektir. İlk haftalardan sonra bu iyileşme başladıysa eğer doğru yolda olduğunuzu belirtir.

İlk haftalarda herkes kendini farklı hissedebilir. Sonrasında ortalama 6 aya kadar sonuç alındığını göreceksiniz. Yalnız önemli hastalığınız varsa 2 seneye kadar süren takipler de olmaktadır. Bu yüzden sabırlı olmak şarttır.

Gençlerde genelde daha hızlı sonuç alınabilmektedir. Ancak 60 yaş üstü menopozdaki bayanlarda daha yavaş sonuç alınabilir. Ayrıca gün içinde daha fazla yürüyüş yapan daha hızlı ilerleyebilirken daha az yürüyen daha geç ilerler.

İlginizi Çekebilir!  Akdeniz Diyet Listesi

Karatay Diyeti’nde yenen her şey doğaldır. Ayrıca mevsimine göredir. Katkı maddesi içermekte olan ya da işlenmiş hiçbir şey yenmez. Yemeğin yenmesi gereken sürelere dikkat edilmesi gerekir. En önemli şey ise akşam 20:00 sonrasında hiçbir şey yenmemesi sadece bol su içilerek hareket edilmesidir.

Karatay diyetinde hareket de önemlidir. Gün içinde hareketsiz kalmamak gerekir. Sürekli oturmanız gereken bir işteyseniz eğer ara sıra kalkarak ortam içinde dolaşın, sabah işe giderken yürüyüş mesafesi ayarlayın, akşam eve yürüyerek gidin ya da akşam yemek sonrası mutlaka yürüyüşlerinizi ya da egzersizlerinizi yapın.

Hakkında Diyet

İlginizi Çekebilir!

Akdeniz Diyet Listesi

Akdeniz Diyet Listesi

Akdeniz Diyet Listesi; Doktor Muzaffer Kuşhan tarafından hazırlanmış olan Akdeniz Diyet Listesi uygulaması ile 2 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir