Diyet ve Zayıflama

Şeker Diyeti Nasıl Yapılır?

  • 19 Nisan 2022
  • 35 kez görüntülendi.
Şeker Diyeti Nasıl Yapılır?

Şeker Diyeti Nasıl Yapılır? Şekeri tamamen beslenme düzeninden çıkarmak mümkündür. Ancak zor bir süreçtir. Karbonhidrat bakımından zengin diyetlerin sağlıklı olduğu düşünülmektedir. Bu düşünce besin piramitlerinin oluşturulması ile ortadan kalkmıştır.

Şeker Diyeti Nasıl Yapılır?

Yazıda Neler Var?

Karbonhidrat içeren besinler yaşam için gereklidir. Ancak aşırı şeker içeren besinler obezite, diyabet, yüksek tansiyon gibi sağlık sorunlarına neden olmaktadır. Bu nedenle mümkün oldukça şeker içeren besinlerden uzak durulmalıdır. Dengeli bir beslenme düzeni ile kalıcı olarak kilo verilebilir. Sağlıklı kalmak ve kilo kaybetmek isteyenler için önerilen diyet, şeker diyetidir. Peki şeker diyeti nasıl yapılır ve faydaları nelerdir gibi sorular akıllara gelmektedir. Bu yazıda şeker diyeti nedir, şeker diyetinin faydaları ve zararlarına yer verirmiştir.

Canan Karatay Şeker Diyeti 21 Gün

Doktor Canan Karatay tarafından önerilen şeker diyeti uygulanırken; nohut, maş fasulyesi, kuru fasulye, mercimek gibi baklagiller, peynir, yumurta, tavuk, balık, ayran, peynir, keten tohumu, karabuğday, bulgur, esmer pirinç ve firik tüketilebilir.

Bir günlük şeker diyeti için aşağıda örnek bir liste hazırlanmıştır.

  • Kahvaltı: Tahıl ya da yulaf ezmesi ve meyve ile kahvaltı yapılabilir.
  • Öğle: Izgara tavuk veya balık ve yeşil salata yenilebilir.
  • Akşam: Haşlanmış ya da ızgara tavuk ve sebzeli kepekli makarna yenilebilir.

21 gün Şekersiz Beslenme Sonuçları

Uygulanan diyet 21 gün boyunca şeker içeren gıdalardan uzak kalmayı amaçlar. Vücuttun temizlenmesi sağlayan diyet hastalara karşı da önlem almaya yardımcı olur. Peki şeker diyeti nasıl yapılır ve sonuçları nelerdir gibi sorular akıllara gelir. 21 gün uygulanan şeker diyeti sonucunda vücutta değişimler yaşanır. Kilo kaybı, ağrıların azalması, ciltte oluşan yararlanmaların hızla iyileşmesi gibi olumlu değişimler yaşanır. Şekersiz 21 gün diyeti; diyabet, obezite, kronik iltihaplar, yüksek kolestrol ve yüksek tansiyon gibi hastalıkların görülme riskini azaltır ya da ortadan kaldırır.

21 gün şekersiz beslenme;

  • Kilo vermeyi kolaylaştırır ve obeziteyi önler.
  • Sağlıklı ve genç bir cilde ulaşmayı sağlar.
  • Ruh halindeki bozulmalar düzelir.
  • Cilt kanseri riskini azaltır ya da ortadan kaldırır.
  • Yağ yakımını hızlandırarak kalıcı olarak kilo vermeyi sağlar.

gibi olumlu sonuçlar ortaya çıkar.

Şeker vücudun dengesini bozan ve hastalıklara davetiye çıkaran bir besindir. Birçok gıda da direkt ya da dolaylı olarak şeker bulunur. Bu nedenle yaşamın her dönemlinde sağlıklı ve dengeli beslenme önemlidir.Diyet Seti Google News
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.