Diyet ve Zayıflama

Ahmet Apa Diyeti Nasıl Yapılır?

  • 19 Nisan 2022
  • 45 kez görüntülendi.
Ahmet Apa Diyeti Nasıl Yapılır?

Ahmet Apa sanılanın aksine diyet ve beslenme ya da alternatif tıp alanında eğitim almamıştır. Kendi uygulayarak sonuç aldığı kilo verme yöntemlerini paylaşmaktadır. Ancak diyeti uygulamak isteyen kişilerin öncelikle uzman bir doktorlara danışmaları daha sağlıklı olacaktır. Uygulanacak diyet öncesinde kişinin kan değerlerine ya da besin alerjileri araştırılmalıdır.

Ahmet Apa Kimdir?

Yazıda Neler Var?

Ahmet Apa Kimdir?

Ahmet Apa Kimdir?

Ahmet APA, 2017 yılında Facebook’ta bir grup kurar. O tarihte sadece 500 üyesi olan grupta yaşama dair kendi bakış açısını, yine kendine has üslubuyla paylaşmaya başlar. Sağlıklı yaşam, beslenme, inanç, dünya düzeni ve benzeri konulardaki apayrı düşünceleri, grup üyeleri tarafından merakla takip edilmeye başlanır. Başta beslenme olmak üzere statükoya aykırı duran birçok fikrinin zamanla doğru olduğu ortaya çıktıkça kendisini takip edenler tarafından ileride “ezberleri bozan adam” olarak nitelendirilecektir.

Ahmet Apa Diyeti Nasıl Yapılır?

Ahmet APA diyeti toplam 9 seviyeden oluşur. İlk seviye oldukça zorlayıcıdır. Ancak diyete uyararak toplamda 15 kilogram vermek mümkündür. Peki Ahmet Apa diyeti nasıl yapılır? sorusunun yanıtını yazımızda bulabilirsiniz.

Ahmet APA Diyeti

Ahmet APA diyetinin amacı, sağlıksız ve insan vücuduna yarar sağlamayan besinlerin alımı durdurmaktır. Diyet 40 günlük süre ile uygulanır. Ahmet APA diyetinin ilk seviyesinde yasaklar ve kurallar bulunuyor. Diyetin birinci seviyesi ikinci seviye için hazırlıktır.

Ahmet apa diyeti seviye 1 nasıl yapılır ve kimler tarafından uygulanabilir sorusunun yanıtı hamileler, emziren anneler, çocuklar ve sağlıksız beslenen kişiler için olacaktır. Ahmet APA diyeti uygulanırken yemekten yarım saat önce 1 bardak su içilmedir. Yemeğin ardından en az 2 saat sonra sıvı içecek tüketilmelidir. Uygulanan bu diyette önemli olan yemek esnasında sıvı alımı yapılmamasıdır.

Ahmet Apa Diyet Listesi

Ahmet APA diyetinin amacı, sağlıksız ve insan vücuduna yarar sağlamayan besinlerin vücuda alımı durdurmak olarak belirlenmiştir. Uygulanan bu diyet 40 günlük olarak belirlenmiştir.

Aşağıda Ahmet Apa diyetinin birinci aşamasını içeren örnek bir diyet listesi hazırlanmıştır. Bu örnek liste;

  • Kahvaltı: Bir bardak sade Türk kahvesi içilmelidir.
  • Öğle: Peynir, zeytin, mevsim yeşillikleri, salatalık, domates, birkaç adet çiğ kuruyemiş ve sucuk ile hazırlanır.
  • Akşam: Unsuz ve şehriyesiz, sebze yemeği, salata ve bulgur pilavı ile hazırlanır.

Ahmet Apa diyetinin ikinci aşamasını içeren örnek bir diyet listesi hazırlanmıştır. Bu liste;

  • İkinci aşamanın birinci gününde;

Sabah; sade Türk kahvesi

Öğle; 3 ya da 7 tane hurma

Akşam; bulgur pilavı ya da kısır yenilebilir.

  • İkinci aşamanın ikinci gününde;

Sabah; sade Türk kahvesi

Öğle; 5 ya da 6 adet zeytin, 1 kibrit kutusu kaşar peyniri ve su

Akşam; Bulgur pilavı, çiğköfte ya da kısır yenilebilir.

Ahmet Apa, kendi uygulayarak sonuç aldığı kilo verme yöntemlerini paylaşmaktadır. Ancak bu diyeti uygulamak isteyenlerin öncelikle uzman bir doktorlara danışmalı önerilir. Uygulanacak diyet öncesinde kişinin kan değerlerine ya da besin alerjileri araştırılmalıdır. Diyet yapılırken şeker ya da tansiyon gibi rahatsızlıkları olan kişilerin dikkat etmeleri gerekir.

Ahmet apa diyeti yorumları hakkında aşağıda yorum yapmayı unutmayın!Diyet Seti Google News
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.