Diyet ve Zayıflama

Ara Öğünlerde Tüketilebilecek Gıdalar

  • 29 Ocak 2022
  • 33 kez görüntülendi.
Ara Öğünlerde Tüketilebilecek Gıdalar

Diyet sırasında ana öğünler kadar ara öğünler de büyük önem taşıyor. Ara öğünler yemek sürelerini kısaltarak daha az yemek tüketilmesini amaçlayarak uygulanmakta. Ancak ara öğünlerde tüketilebilecek gıdalar ara öğünlerin görevlerini yerine getirebilmesi için önemli.

Ara Öğünlerde Tüketilebilecek Gıdalar

Yazıda Neler Var?

Ana öğünlerde diyete sadık kalıp ara öğünlerde istediğinizi tüketmek diyetinizin istediğiniz şekilde ilerlememesine ve dolayısıyla kilo vermekte zorlanmanıza sebep olacaktır.

Elma

En yüksek lif oranına sahip meyvelerden bir tanesi olan Elma ara öğünlerde tüketilebilecek gıdalar arasında en önemli olanlarından. Lifli olması itibariyle tükettiğiniz andan itibaren tokluk süresini inanılmaz bir şekilde arttıracaktır. Elmanın yanında birkaç tane çiğ badem de tüketirseniz bu etkiyi maksimuma çıkarabilirsiniz.

Böğürtlen

Ara öğünlerde böğürtlen tüketmek tıpkı elma gibi tokluk süresini arttıracaktır. Bununla birlikte eğer yoğurtla birlikte tüketirseniz sağlıklı bir şekilde beslenmiş olursunuz. Tüketeceğiniz böğürtlenin yarım fincanı geçmemesine dikkat edin.

Muz

Muz tüketiminin en güzel yanı zahmetsiz bir şekilde tüketilmesi ve kolay bir şekilde taşınabilmesidir. Eğer evde değilseniz çantanızda bulunduracağınız tek bir muz ile bir ara öğünü yapabilirsiniz. Elbette sadece ara öğünde değil muzu kahvaltıda da fıstık ezmesi ve kepek ekmeği ile birlikte tüketebilirsiniz.

Havuç

Havucun en büyük özelliklerinden bir tanesi şeker oranının oldukça düşük olmasıdır. Aynı zamanda lifli olması sebebiyle de tok kalma süresini arttıracaktır. Tek başına tüketebileceğiniz gibi dilimlere ayırdıktan sonra üzerine biraz zeytinyağı döküp fırında bir süre pişirebilirsiniz. Bu sayede besin değeri yüksek ve diyet dostu bir yemek elde etmiş olursunuz.

Armut

Armut içerdiği yüksek orandaki su sayesinde gün içinde susuz kalınması durumunda yardımcı olacaktır. Lifli meyvelerden bir tanesi olması yüzünden de tüm lifli meyveler gibi tokluk süresini arttırır. Bu da öğünler arasını daha kolay geçirmeye yardımcı olur.Diyet Seti Google News
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.