Diyet ve Zayıflama

Yaz Aylarında Su Tüketimi Nasıl Olmalı?

  • 28 Ocak 2022
  • 32 kez görüntülendi.
Yaz Aylarında Su Tüketimi Nasıl Olmalı?

Yaz Aylarında Su Tüketimi Nasıl Olmalı? Pandemi sürecinden yavaş yavaş çıkılmaya çalışıldığı şu dönemlerde insanlar da günlük yaşamlarına yavaş yavaş dönmeye çalışıyorlar. Bu bağlamda dışarıda geçirilen vakit de artıyor.

Yaz Aylarında Su Tüketimi Nasıl Olmalı?

Yaz aylarında su tüketimi elbette diğer zamanlara göre artış göstermekte. Peki sıcak havalarda su tüketimi nasıl olmalı? Güneş altında su içmek tehlikeli mi?

Sıvı Kaybının Önüne Geçmek İçin Sadece Su Tüketmeyin

Yaz aylarında terleme yoluyla dışarı atılan sıvının telafisi için su tüketimi yapılmalı. Ancak bu durumda sadece suya yüklenmek çeşitli sorunların da ortaya çıkmasına sebep oluyor. Bu bakımdan mümkün olduğunca sulu yemekler yemeyi tercih edin. Yeterli kadar su barındıran yemek yediğinizde ekstradan su içmeye gerek duymazsınız. Bununla birlikte sulu meyve tüketimini de arttırmanız doğru olacaktır. Karpuz, kavun, şeftali, kayısı gibi sulu meyveler tüketmek sağlığınız açısından oldukça önemli.

Tuz Tüketimini Azaltın

Yaz aylarında su tüketimi dikkat edilmesi gereken bir konu. Tüketilen suyun aşırı olmaması için gün içinde fazla tuzlu yemekler ya da ayran gibi tuzlu içecekler içmemeye özen gösterin. Sıcak havalarda ayran, içimi güzel bir içecek olsa da sıvı tüketimine katkısı oldukça az olan bir içecek. Bu yüzden ev yapımı ayranlarda da tuz kullanımından uzak durabilirsiniz.

Yaz Aylarında Su Tüketimi Nasıl Olmalı?

Yaz Aylarında Su Tüketimi Nasıl Olmalı?

Özellikle açık havada çalışanlar ve sürekli olarak su tüketenlerin en çok dikkat etmeleri gereken konu ise vücudun ihtiyacından daha fazla su tüketmemeleri. Fazla su tüketmek bir süre sonra şişkinlik yaratacak ve kişinin hareketlerinin kısıtlanmasına sebep olacaktır. En basit bir şekilde yürüyüş yapmak dahi zorlaşacaktır. Üstelik bu su fazla suyun vücuttan atılma işlemi de uzun bir süreç alacaktır.Diyet Seti Google News
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.