Diyet ve Zayıflama

Lazer Göz Tedavisi

  • 23 Ocak 2022
  • 27 kez görüntülendi.
Lazer Göz Tedavisi

Lazer Göz Tedavisi; Dünyada bugüne kadar yürütülen 51 milyondan fazla lazer ile müdahale gerçekleştirilmiştir. Bugün dünyadaki en yaygın uygulanan seçmeli prosedürlerden biridir. Lazer görme düzeltmesi olarak da bilinen lazer göz tedavisi, kısa görme, uzun görme, astigmatizma ve dalga boyu anormallikleri gibi sorunları olan insanlar için vizyonu geliştirmek üzere tasarlanmış bir prosedürdür.

Lazer Göz Tedavisi

Temel olarak, lazer göz tedavisi, göz korneasını yeniden şekillendirmek için bir lazer kullanılmasını ve odaklanma gücünü değiştirerek görüşün iyileştirilmesini içerir. LASIK, LASEK ve SMILE lazer göz cerrahisi ile çeşitleri mevcuttur.

Lazer göz Ameliyatları Nasıl Yapılır?

Lazer göz ameliyatı tipik olarak yeniden şekillendirilen gözün korneasını içerir. Kornea, gözün ön tarafını örten şeffaf tabakadır. Bulanık görme (astigmatizma), uzun görme (hipermetropi) ve kısa görme (miyopi) düzeltmek için farklı teknikler kullanılmaktadır, bu nedenle önceden doktorunuzla yapacağınız görüşmeler büyük önem taşımaktadır.
Lazer göz cerrahisi, nitelikli bir göz doktoru tarafından, vakaların yüzde dördünden daha azında ortaya çıkan komplikasyonlar ile gerçekleştirildiğinde güvenli bir prosedür olarak kabul edilir. Bununla birlikte, tüm cerrahi prosedürlerde olduğu gibi, farkında olmanız gereken bazı lazer göz ameliyatı riskleri vardır.

Lazer göz ameliyatı seçenekleri

Lazer göz tedavilerinde 2 tür ameliyat seçemeği bulunmaktadır. Biri Lasik diğeri Lasek göz ameliyatlarıdır.

LASIK göz ameliyatı

En iyi bilinen lazer göz tedavisi şeklidir. Prosedür bıçaksız ve ağrısızdır ve göz başına yaklaşık 15 dakikada gerçekleştirilebilir.  LASIK göz cerrahisi, görmeyi düzeltmek için bir flep oluşturulmasını içerir. Cerrahınız kornea dokusunun dış katmanlarını kaldırarak süreci başlatacaktır. Bu, gözün üstünde duran ve bu tabakayı kaldıran şeffaf bir doku tabakasıdır ve daha derin kornea dokusunun ortaya çıkmasına izin verir. Lazer, kornea üzerine mikroskobik lazer atımları gönderir, bu da alttaki kabarcıkların oluşmasıyla sonuçlanır ve böylece bir flep oluşturulabilir. Cerrah, daha sonra ağrısız ve kolay bir şekilde flapı kaldırabilir, böylece kornea yeniden şekillendirmek ve kırılma hatasını düzeltmek i sağlanabilir. Bundan sonra, kapak değiştirilir ve cerrah iyileşme sürecine başlamak için tekrar yerine pürüzsüz hale getirir.

LASIK Lazer Göz Tedavisi

Lazer Göz Tedavisi

Lazer Göz Tedavisi

Son olarak, LASIK lazer göz tedavisi yapamayanlar için popüler bir seçim olan LASEK göz ameliyatı vardır. Bu tedavi bir Excimer lazerin kullanımını içerir ve oluşturulan bir flep içermez. Bu tedaviyi gerçekleştirmek için cerrahınız korneanın ince yüzey tabakasını gevşetecek ve katlayacaktır. Daha sonra kornea yüzeyini yeniden şekillendirmek ve göz kırılma hatasını düzeltilir.Diyet Seti Google News
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.