Diyet ve Zayıflama

Atkins Diyeti

 • 08 Kasım 2021
 • 32 kez görüntülendi.
Atkins Diyeti

Atkins Diyeti; Değişimden veya yeniliklerden hoşlanan kişiler kendilerini de değiştirerek mutlu olurlar. Birçok kişi kendinde değişiklik ister ancak bunun için hem sabırlı olmak gerekir hem de iradeli. Amerikalı bir uzman olan Atkins tarafından geliştirilmiş olan program; Atkins Diyet Listesi, Atkins Diyeti Nedir? Başlıkları ile makalelerimizde açıklanmıştır.

Atkins Diyeti toplamda 3 evreden oluşmaktadır.

 • 1.evre “Kilo Verme”

 • 2.evre “Kilo Vermeye Devam Etme”

 • 3.evre “Verilen Kiloları Koruma” evreleridir.

Ağırlıklı olarak B grubu vitaminlerini içermekte olan Atkins diyeti zayıflama sırasında vücudun sağlak ve kuvvetli olmasını ayrıca yıpranmamasını sağlar. Önemli mineral ve vitaminler içeren diyet türü, vücudun zayıf düşmesini önler, ayrıca kilo vermenize yardımcı olur.

Atkins Diyeti 1.Evre (Kilo Verme Evresi)

2 hafta sürecek bir programdır. Karbonhidrattan yoksun bir evredir. Karbonhidratı azaltarak çok daha hızlı kilo vermenizi sağlar. Yapacağınız 2 haftalık diyet süresince metabolizmanızın hızlı bir şekilde çalışmasını sağlarsınız ve bu sebeple yağ yakımını hızlandıracaksınız.

Bu evrede günlük tüketilmesi gereken karbonhidrat miktarı 20 gram kadar olmalıdır. Genel olarak da protein ve yeşillikler içermektedir. İlk evrenin bazı kuralları vardır. Bu kurallara uyulması gerekir. Kurallara uymada zorluk çekseniz de vücudunuz birkaç gün sonrasında alışacaktır.

1.Evrede Kurallar

 • Gün içinde uyumadığınız dönemdeki saatlerde 6 saatte bir yemek yiyebileceğiniz şekilde menü ayarlaması yapın.

 • Süt ürünleri olarak; kaymak, tereyağı, peynir dışında farklı şeyler tüketmeyin.

 • Günlük düzenli olarak en az 3 öğün ya da ufak menüler ile birlikte 4-5 öğün tüketin.

 • Makarna, ekmek, tahıl ve nişasta içeren hiçbir besini tüketmeyin.

 • Liste dışına çıkmayın.

 • Gün içinde minimum 2 litre kadar su için.

 • Çekirdek, fındık gibi kalorisi yüksek olan çerezleri yemeyin.

Atkins Diyetinde 2.Evre (Kilo Vermeye Devam Etme Evresi)

Bu evrenin amacı ilk evrede verilen kiloların devamını getirmektir. Yani kilo vermeye devam etmektir. İlk evreye göre beslenme seçenekleri artar. Her gün tüketilmesi gereken karbonhidrat miktarı 25’e yükselir. İlk evreye nazaran zayıflama hızında azalma görülebilir ancak bu normal bir durumdur. Diyet programı kilo verilmiyor gerekçesi ile bırakılmamalıdır.

Atkins Diyetinde 3.Evre (Verilen Kiloları Koruma Evresi)

Atkins Diyeti

Atkins Diyeti

Son evredir. Kiloları koruma evresi sürecini başlatır. Bu evrede ideal kilonuza ulaşmanız sonrasında yapmanız gereken tek şey bunu hayatınız boyunca koruyabilmek olmaktadır. 3.evrede karbonhidrat alımı azalır ancak yine aralarda pasta, yüksek kalorili şeyler ve kek tüketilebilir. Amaç ise size fazladan kilo aldıracak kadar sık sık bu tarz şeyleri yememeniz gerektiğini öğretebilmektir. Bir gün eğer almanız gereken karbonhidrat miktarını aşarsanız diğer gün bu oranı düşük tutarak dengelemeniz gerekir.Diyet Seti Google News
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.