Bölgesel Zayıflama

BÖLGESEL ZAYIFLAMA

Birçok insan’ın özellikle cevap aradığı soru. Acaba Bölgesel Zayıflama mümkün mü? Bölgesel Zayıflama  sorunuza hem evet, hem de hayır diyerek cevap verebilirim.  Neden bu cevabı verdim bunu irdeleyelim.

Zayıflama bir bütün olarak düşünülmeli; yediklerimiz, fiziksel aktivitemiz, yaşam tarzımız bunların tamamında aynı anda doğruyu uygulamaya başlarsak, bunun sonucunda vücudumuz bir düzene girmeye başlayacak yani aslında yaptığınız doğru değişikliklere paralel olarak vücudunuzda fiziksel bir düzen oluşturacaktır. Doğruyu uygulamak istiyorum ne yapmam gerekiyor?

Üç başlığımız var bunlara değinelim:

Yediklerimiz

Doğru besin ve doğru kalori içeriğine sahip olması gerekir, destek alacağınız nokta ise sağlık profesyonelleri içerisinde bulunan beslenme ve diyetetik bölümünü bitiren biz diyetisyenler olacaktır. Sizin metabolizmanızı ve ihtiyaçlarınızı belirleyen bir diyetisyen ile doğru beslenme kısmını hayatınıza yansıtmanız çok daha kolay olur.

Fiziksel Aktivite

Fiziksel aktivite gün içerisinde vücudun, hareketinize bağlı enerji harcama gereği duyduğu her şeydir.( oturmak, kalkmak, yürümek, koşmak, yüzmek vs.) hareket ederek yaptığınız her iş fiziksel aktivitenize dahildir. O zaman doğru fiziksel aktivite nedir nasıl olur? Doğru fiziksel aktivitenin öncelikle belirlenmesi gerekir bu da kişi için özeldir. Üç grupta fiziksel aktiviteye bakalım. Düşük fiziksel aktivitesi olanlar (ev hanımları, sürekli oturarak çalışanlar ya da çalışmayıp gün içinde hareketi az olanlar). Orta seviye fiziksel aktivitesi olanlar (ev içerisin de sürekli bir koşuşturma içinde ki kadınlar ve gün için de 5000 adım yürüyenler). Yüksek fiziksel aktiviteye sahip olanlar(inşaat işçileri, sporcular ve gün içerisinde 5000 bin adım ve üzeri yürüyenler).

Öncelikle biz hangi gruptayız ve hangi grupta neler yapmamız gerekiyor?

Düşük fiziksel aktivitemiz var ise muhakkak bunu arttırmamız gerekir. Yapmamız gereken en basit uygulama gün içerisinde muhakkak 60 dk’lık tempolu yürüyüştür. Daha fazlasına zamanım olur denildiğinde ise bir spor salonu ya da yüzme tercihiniz olabilir.

Orta seviye fiziksel aktivitemiz var ise bu aktiviteye ek olarak, günlük düzenli yapacağımız 30 dk’lık yürüyüş, yüzme ya da her hangi bir tempolu spor sizler için yeterli olacaktır.

Yüksek seviye fiziksel aktivitemiz var ise haftanın 2-3 gününü yenileme amaçlı antrenmanlarla desteklemek (koşu, yüzme, fitness) sizin daha zinde olmanızı ve sakatlanma riskinizi ortadan kaldıracağı gibi kasların daha iyi oksijen alabilmesini sağlayacak ve anatomik olarak daha sağlıklı bir yapıda olmanıza yardımcı olacaktır.

Yaşam tarzımız

Yaşam tarzı incelediğimiz değerlendirdiğimiz ilk 2 başlığın tamamının karşılığıdır. Orada yapmış olacağımız doğru değişiklikler yaşam tarzımızı doğru yönde değiştirmiş olmamıza olanak sağlar ve hayatımıza daha sağlıklı bireyler olarak devam etmemizin temelini oluşturmuş oluruz.

Sonuç

Ben sadece spor yaparım ve bölgesel zayıflayabilirim yoktur.

Ben sadece yediklerimi düzene sokarım ve fiziksel görünümümde bölgesel olarak sorunlu gördüğüm noktalardan kurtulurum derseniz yanılgıya düşmüş olursunuz. Buda yoktur.

Yediklerimizi dengeler aldığım kaloriye dikkat ederim. İyi protein ve liften zengin beslenirim. Fiziksel aktivitemi doğru şekilde arttırırım. Bu değişikliği yaşam tarzım haline getiririm.

Bunu dediğiniz anda hem bölgesel zayıflamanızı olanaklı kılmış olursunuz hem de sağlıklı bir birey olmuş olursunuz.

Teşekkürler…


7 Günlük Çikolata Aromalı Diyet Gıdası

7 Günlük Çikolata Aromalı Diyet Gıdası

7 Günlük Çikolata Aromalı Diyet Gıdası..

99,00TL

7 Günlük Çilek Aromalı Diyet Gıdası

7 Günlük Çilek Aromalı Diyet Gıdası

7 Günlük Çilek Aromalı Diyet Gıdası..

99,00TL

7 Günlük Damla Sakızı Aromalı Diyet Gıdası

7 Günlük Damla Sakızı Aromalı Diyet Gıdası

7 Günlük Damla Sakızı Aromalı Diyet Gıdası..

99,00TL

7 Günlük Hindistan Cevizi Aromalı Diyet Gıdası

7 Günlük Hindistan Cevizi Aromalı Diyet Gıdası

7 Günlük Hindistan Cevizi Aromalı Diyet Gıdası..

99,00TL

7 Günlük Muz Aromalı Diyet Gıdası

7 Günlük Muz Aromalı Diyet Gıdası

7 Günlük Muz Aromalı Diyet Gıdası..

99,00TL

7 Günlük Vanilya Aromalı Diyet Gıdası

7 Günlük Vanilya Aromalı Diyet Gıdası

7 Günlük Vanilya Aromalı Diyet Gıdası..

99,00TL

Gösterilen: 1 ile 6 arası, toplam: 6 (1 Sayfa)