Bölgesel Zayıflama

Kilo problemi olan kişilerde yağların vücudun bir bölümünde toplanması sorunu olabilir. Bu durum bölgesel zayıflama ile ortadan kalkar.

Yapılan araştırmalara göre, kadınlarda yağ toplanmasının en kolay olduğu bölge kalça ve basendir. Erkeklerse ise yağların toplanarak, bölgesel zayıflama gerektiren vücut bölümü ise karındır. Karın bölgesinde yağlar birikir ve göbek oluşur. Bu alan yan bölgelere de yayılarak genişlemeye sebep olur. Böyle durumlarda diyet ile kilo vermek yeterli olmayabilir. Kişinin kendisini bölgesel zayıflamaya hazır hale getirmesi şarttır.

Peki, bölgesel zayıflama nasıl olacak?


Bölgesel Yağ Eritme

Öncelikle yağ eritmenin doğal bir yöntem ile olup olmayacağını belirleyebilirsiniz. Yani kilo vererek, bir yandan spor yaparak bölgesel olarak kilo verilmesini kolaylaştırabilirsiniz. Ancak bunun dışında kişinin bölgesel yağları eritmek için teknolojik yöntemlerden faydalanması da söz konusu olabiliyor. Tamamen kişi ile alakalı olan bu durumda, tercih edilen ve önerilen elbette kişinin sağlıklı bir şekilde bölgesel kilo vermesini sağlamaktır. Yani spor ile kilo vermenin hızlandırılması önemlidir.

Bölgesel yağ eritmede öneriler;

Öneriler, spor yapılarak olacak. Elbette kişinin kilo sorunu nasıl bir sorun ise ona bakılarak karar verilmesi uygundur. Büyük problemler için mutlaka uzman desteğinin alınması avantajlı olacaktır. Uzman görüşü ile direkt olarak nasıl hareket etmeniz gerektiği, bunun yanında kişinin ne zaman ne şekilde hareketler yapması gerektiği gibi hususlar verilerek zayıflamanın gerçekleşmesi mümkün olacaktır.


Uzman desteği almak;

Yağların erimesini kolaylaştırmak adına ilk olarak spor önerilir. Sonrasında inatçı yağlardan kurtulamıyorsanız, bu durumda direkt olarak uzman desteğinin alınmasının ötesinde yağ yakılmasının desteklenmesi ile başarabilirsiniz. Çok daha hızlı bir şekilde bölgesel olarak zayıflamanın önün açılmış olacaktır.

Bölgesel kilo problemi olarak kişiler, spor ile bunu desteklemek zorunda. Bu sebeple ilk olarak bölgesel kilo sorunu olan kişiler, bölgesel yağları eritmek üzere ne şekilde çalışması gerektiği bilgisi verilecek. Bu bilgiler akabinde, yağ eritmenin başarı ile sonuçlanması sağlanacaktır.

Bölgesel Zayıflamada Beslenme Düzeni

Bölgesel zayıflamanın olması için de mutlaka beslenme düzeninin kontrol altında tutulması gerekiyor. Bu durum size özel bir diyet listesinin oluşturulması ile olabilir. Bölgesel zayıflama diyet listesi kapsamında, diyetisyenin önerisine göre hareket ettiğiniz sürece sorun yaşamadan zayıflamanın olmasını sağlayabilirsiniz.

Aldığınız kalori, yaktığınız kaloriden az olsun…

Yapılacak olan diyet listeleri, beslenme düzeninin oluşturulması gibi hususlar; mutlaka alınan kalorinin verilen kaloriden az olması ile kilo verilecek duruma gelinmesini sağlayacak. Bunun için mutlaka kişinin kilo alıp verme durumunu dengelemek için sağlıklı beslenmesi gerekiyor. Sağlıklı beslenmeniz için diyet listelerine göre hareket edebilirsiniz.

Düzenli ve istikrarlı beslenme…                                              

Beslenmenin bir gün çok bir gün az olması, kontrolsüz şekilde olması bölgesel olarak zayıflamanın önüne geçer. İnatçı yağların da ortadan kalkmasını istiyorsanız, siz de kilo verecek olduğunuzu vücudunuza kanıtlamalısınız. Vücut buna alışarak, kilo vermek üzere kendini programlayacaktır. Bu sayede beslenme düzeni ile bölgesel zayıflama mümkün olacaktır.

Beslenmeye ek öneriler;

Bölgesel zayıflamanın gerçekleşmesi için birtakım öneriler var. Bu öneriler örneğin kişinin karın bölgesindeki yağlanmadan kurtulması için yapılan kürler olabilir. Kürlerin belli zaman dilimlerinde tüketilmesi ve bu şekilde zayıflamanın olması adına hareket edilebilir.

·         Popüler Kür: Bölgesel olarak zayıflamak isteyen kişilere önerilen popüler kürler arasında;
10 gram ıhlamur (2 tohum), 10 gram kuşburnu (10 – 12 adet), 5 gram altın otu (1 tutam) şeklinde bir kür var. Bu kür 3 bardak suyun içinde kaynatılıyor. Gün içinde ise 5 – 6 kere içiliyor. Karın bölgesindeki yağlar için genel anlamda bu kürün önerildiği söyleniyor.

·         Lahana ile Zayıflama Kürü: İkinci bir seçenek ise Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun bir önerisi. Dört ya da beş adet beyaz lahana yaprağının parçalanmadan tüm olarak 750 ml suyun içinde 7 dakika haşlanması ile içilme kıvamına geldiğinde ise içilmesi isteniyor. 3 tane, 5 gün boyunca içiliyor ve ardından 10 gün ara veriliyor. Bölgesel zayıflama için etkili olduğu söylenerek, bölgesel problemlerde öneriliyor.

·         Bölgesel Zayıflama Çayı: 4 çay kaşığı yeşil çay, 2 kaşık kekik, 4 çay kaşığı Mate yaprağı, 2 çay kaşığı ısırgan yağı direkt olarak bölgesel zayıflama için önerilir. Bir litre suyun içine konulan bu malzemeler, 10 dakika kadar demlenir ve zayıflamanın hızlanması için içilir.

Bölgesel etkinin artması açısından, tercih edilebileceğiniz diyet listeleri var. Diyet listesinin yanında ayrıca tüketilebilecek ek gıdalar ve spor ile bölgesel zayıflamanın desteklenmesi söz konusu. Diyetisyen kontrolü ile bu aşamaların gerçekleşmesi ise sağlığınız için önerilenler arasında. Uzman yardımı alarak, bölgesel zayıflama gerçekleşebilir.


Bölgesel Zayıflama Bacak

Üst bacak kalınlığı hem kadınların hem de erkeklerin hayatında büyük problemlere yol açabiliyor. Bunun için önerilen egzersizler olacak. Elbette yapılan sağlıklı beslenmenin yanında bölgesel zayıflamanın da gerçekleşmesi adına kişiler bacak çalışmalı. Bunun için erkeklerin ve kadınların farklı ağırlıklar ya da farklı set sayıları ile çalışmasının uygun olduğunu söyleyebiliriz. Uzman desteği almak, mümkün olduğunca başarılı bir sonucun olması için yeterli olacaktır.

·         Jump Squat: Kalça, bacak, karın bir arada çalışıyor. Bu hareketin her gün yapılmasında hiçbir sakınca yok. Bacakların incelmesi, kas kütlelerinin ortaya çıkması, bacakta ki titremenin son bulması gibi pek çok husus bu hareket ile sağlanacaktır.

·         Front Back Lunge: Bacaklarınızdaki yağları eritmek adına yapabileceğiniz ikindi önemli harekettir. BU harekette karın kasları da sıkılı olmalıdır. Arka diz ise kesinlikle yere değmemelidir. Hareketi yaparak bacaklarınızın incelenmesini sağlayabilirsiniz.

·         Squat With Shoulder Press: İç bacakların çalışması için önerilir. Baş diş bir şeklide karşıda olur ve karın kasları sıkılarak, kalça geriye doğru uzatılıp yeniden kaldırılır. Bu hareketin de gün içinde 3 er set ile yapılmasında sakınca yoktur.

Bacakları kalın olan kişilerin, bacak bölgesel zayıflama teknikleri ile bacaklarının incelmesini sağlaması mümkündür. Bilmeniz gereken, bölgesel zayıflamada asla yalnız başına spor ya da asla yalnız başına diyet programının uygulanmasının etkili olmadığıdır. Bunu kontrol ederek, bacaklarınızın istediğiniz kalınlığa gelmesini sağlayabilirsiniz.

Bölgesel Zayıflama Karın

Karın bölgesinde ki yağları eritmek mi istiyorsunuz? Yaptığınız diyet, elbette yağ yakılmasının hızlanmasını sağlar. Ancak yağ yakılmasının hızlı bir şekilde gerçekleşmesinin ötesinde, belli bir bölgede birikmiş olan inatçı yağların erimesini sağlamak da önemlidir. Bunun için ise karın hareketleri önerilir. Yaptığınız diyete ek olarak sağlıklı şekilde kilo vermenizi desteklemesi açısından bölgesel zayıflama karın tekniklerinin uygulanması önemlidir.

·         Kardiyo: Vücutta yağlar ilk olarak karında toplanıyor olduğundan, karının zayıflaması için kardiyo son derece önemli oluyor. Yani kişinin yağ yakmak üzere koşması, yürümesi, vücudunu ısındırması bu anlamda etkilidir. Antrenmanlar ile bunu en iyi şekilde sağlayabilirsiniz.

·         Mekik – Ters Mekik: Yapacağınız karın hareketleri içinde mekik var. Mekik ile karın kaslarınızı çalıştıracak olduğunuzdan, mutlaka o bölgedeki yağların erimesini de hızlandırmış olacaksınız. Tekrarlı ve düzenli hareketler ile mevcut olan karın yağları eriyecek.

·         Ağırlık Çalışmak: Karın bölgesinde ki fazla kiloların erimesi için önerilen bir diğer karında bölgesel zayıflama ağırlık çalışarak olacak. Ağırlık çalışarak, vücudunuzda mevcut olan yağların erimesini hızlandıracaksınız. Düzenli olarak set set çalışılması ve haftalık olarak kişinin kendine program yapması önemlidir.

Bölgesel zayıflamadan karın kadınların ve erkeklerin önemli sorunu. Kilo vermeye çalışan kişiler göbekleri erisin istiyor. Bunun için önerilen farklı seçenekler de var. Gıda tüketimini dengeleyerek zayıflamak isteyen kişiler, aynı zamanda karın bölgesinde ki yağların erimesini hızlandırmak adına çeşitli karışımlar da önerebiliyor. Diyetisyen kontrolünde alınması gereken  bu ek gıdaları ilk olarak danışıp, sonrasında kullanmanız son derece önemlidir.


Bölgesel Zayıflama Kalça - Basen

Basen ve kalça bölgesinde biriken yağlar nasıl eriyecek? Kilo problemi olan kişiler diyetisyen ile iletişime geçtiğinde, aynı zamanda kalçadan kilosunun gitmesini istediğini söyleyebiliyor. Ancak bu durumda elbette sadece beslenme düzeninin kontrol altında tutulması yeterli olmuyor. Gerek teknolojik yeterlilik ile dışarıdan bir etki ile zayıflamanın olması gerekse kişinin kendi istikrar ve çalışmaları ile zayıflamanın olması adına harekete geçmesi mümkün. Bunları göz önünde bulundurularak önerilen egzersizleri yapabilirsiniz.

·         Bacak Kaldırma: Yüz üstü kollar ve ayakları yardımı ile kişi kendini yerden yüksekte tutarak, tek bacak kaldırma ile poponun erimesini sağlayabilir. Kalça ve basen yağlarının erimesi için önerilen bir harekettir. Ayrıca sırt üstü yatan kişinin de aynı şeklide bacaklarını tek ya da çift halinde kaldırarak bölgesel zayıflama basen için hareketi düzenli şekilde yapması öneriliyor.

·         Bacakları Mideye Çekme: Basen incelmesini sağlamak açısından bacakları mideye çekme de önemli bir hareket. Sizin gıda anlamında kendinizi kontrol altında tutuyor olduğunuz durumlarda, direkt olarak bacaklarınızın mideye çekilmesini sağlayarak direkt olarak kontrollü şekilde bu bölgenin erimesine olanak tanımanız mümkün.

·         Squat – Bird Dog: Önerilen iki hareket de hem basen hem de kalça kalınlığının düzenlenmesi açısından önemlidir. Yaptığınız diyete ek olarak zayıflamanızı hızlandırmak için direkt olarak bu hareketlerin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Düzenli olarak yapılması, en az diyet programına düzenli olarak uyulması kadar önemlidir.

Yukarıda verilen öneriler, kişinin diyet yaparken uygulaması ile bölgesel zayıflamanın gerçekleşeceği yönünde sunulmuştur. Elbette zayıflamanın olması adına gerektiği şekilde çalışmalarınızı sürdürmeniz gerekiyor. Gün içinde kaç kare egzersiz yapacağınızı, egzersizlerin kaç tane olacağı, haftada kaç gün bu şekilde çalışacağınızı öncesinde belirleyerek avantajlı konuma gelebilirsiniz. Bölgesel olarak incelmenin olması mümkün olur.

Bölgesel zayıflamada beslenme kontrolü, ek gıdalar ve spor bir arada…

Uzman kontrolü ile sağlıklı bölgesel zayıflama.


Bu kategoride ürün bulunamadı.