Diyet


Özellikle 20. Yüzyılla üretimin sanayileşmesi ile diyet kelimesi hayatımızda daha çok yer almaya başladı. Kısaca diyet bir halk sağlığı  problemi olan obezite, Normal düzeylere göre daha fazla vücut yağ birikimine bağlı olarak oluşur, birçok faktörle ilişkilidir. Obezite insanlarda ve hatta canlılar da fizyolojik ve metabolik olarak birbirlerine bağlı oluşur, birçok faktörle ilişkilidir.


Obezite fizyolojik ve metabolik bir  bozukluktur. Obezite, ayni zamanda yaygın ayni zamanda yaygın  olan diyabet, hipertansiyon, kalp hastalıkları hipertansiyon, kalp hastalıkları  ve bazı kanserlerle ilişkili olduğu  kabul edilmektedir. Obezitenin önlenmesi elbette diyet ve yöntemleri ile mümkündür ama asıl olan sağlıklı ve yeterince beslenerek buna izin vermemektir.


    Obezitenin oluşmasında ki neden alınan enerji yani yiyeceklerin ihtiyaç olandan çok daha fazla tüketilmesidir. Hareketsiz bir yaşam, sürekli yüksek besinli yiyecekler tüketme, Alkol, Sigara hatta bilinçsiz başlanılıp bırakılan diyet yöntemleri gibi bir çok unsur sayılabilir. Aynı zamanda genetik risk faktörleri de obezite de bir faktör olabilmektedir.

Diyet Yöntemi ile obeziteden Kurtulma


ilk tedavisi beslenme  tedavisi  olan diyet olmalıdır. İnsanlar genel olarak diyet kelimesin den  pek hoşlanmazlar çünkü aslında oldukça zor bir süreçtir en önemlisi ise yemek alışkanlığınızı bastırmak zorunda kalırsınız. Bu durumda haliyle zor ve irade isteyen bir süreç doğurur. Bu nedenle   diyet yerine ‘Beslenme Tedavisi adını kullanmak daha mantıklı olacaktır.


Diyet yapmak özünde  aç kalmak demek değildir onun için diyet yapmaktan korkmayın . genellikle kendi başına yaptığınız diyetlerde  yediklerinizi çok fazla kıstığınız için kilo veremediğinizi üstüne aç kaldığınızı biliyor muydunuz? Peki vücudu bu kadar aç bıraktığımızda neler oluyor? Vücudumuz aldığı kalorileri harcamak yerine depo eder, Nedeni ise kıstığınız için kilo veremediğinizi üstüne üstlükte aç kaldığınızı biliyor olmalısınız.

Vücudu Uzun Süre Aç Bırakınca Ne Oluyor?


Vücut aldığı kaloriyi harcamak yerine depo ediyor çünkü  bir daha uzun süre besin gelmeyeceğini biliyor ve kendini korumaya alıyor Bu şekilde beslenme ile  zayıflayamıyoruz. Sonuç olumsuz olunca kişiler olunca kişiler  psikolojik  olarak ta etkilenmektedir.


İnsan vücudun ihtiyacı Olan belirli makro ve mikro tüketilmesi gerekli besin ögeleri vardır. Bunlar karbonhidrat ,protein, yağ , vitamin ve mineraldir. Tüm bu besinler dengeli bir şekilde aldığımız zaman metabolizmamız çalışır ve zayıflama sürecine gireriz. Bunun yanında besinler ile aldığımız kaloride çok önemlidir Kişinin yaş,cinsiyet,  kilo ve fiziksel aktivitesine göre değişmektedir. Diyet yöntemleri ve bu gibi faktörlere göre ayarlanmış tüm besin türleri dengeli bir şekilde olmalı ve aynı şekilde tüketilmelidir. Yapılan diyet  yöntemleri bu faktörlere göre ayarlanmış tüm besin ögelerini dengeli bir şekilde içermelidir.

Obezitenin tedavisi

kişiye özel beslenme programı ve ek fiziksel aktivite  ,  ilaç veya ameliyat(cerrahi tedavi ) olarak ayrılır. Başta da belirttiğim gibi ilk tercih tercih  özel beslenme programı olmalıdır. Doğru beslenme ile zayıflama yöntemine yanıt vermeyen morbit obez bireyler ve sağlıkğı bozulmuş kişiler son çare olarak cerrahi tedaviye başvurmak zorunda malesef kalabilmekteler. Ancak burada elzem olan kişinin sağlıklı bir beslenme alışkanlığına sahip olmasından yana olması ve bunu kazanmasıdır.


Beslenme yani doğru besin tüketme ile kilo verme tedavisine yanıt vermeyen morbit obez bireyler ve obezitenin yanında birden fazla rahatsızlığı olan kişiler son çare olarak cerrahi tedaviye başvurabiliyorlar. Fakat her zaman dediğimiz gibi ilk çözüm beslenme tarzını değiştirmektir.


30 Günlük Diyet Gıdası

30 Günlük Diyet Gıdası

Bu paket kilo sorunu ilerlemiş kişiler için önerilebilir. 28+2 Günlük paket halinde ve 6 çeşit aroma..

269,00TL

16 Günlük Diyet Gıdaları

16 Günlük Diyet Gıdaları

Bu pakette bir çok aroma seçimi yapabildiğiniz gibi kullanımı ile 6 ila 8 kiloya kadar zayıflamaya y..

169,00TL

7 Günlük Çikolata Aromalı Diyet Gıdası

7 Günlük Çikolata Aromalı Diyet Gıdası

7 Günlük Çikolata Aromalı Diyet Gıdası..

99,00TL

7 Günlük Çilek Aromalı Diyet Gıdası

7 Günlük Çilek Aromalı Diyet Gıdası

7 Günlük Çilek Aromalı Diyet Gıdası..

99,00TL

7 Günlük Damla Sakızı Aromalı Diyet Gıdası

7 Günlük Damla Sakızı Aromalı Diyet Gıdası

7 Günlük Damla Sakızı Aromalı Diyet Gıdası..

99,00TL

7 Günlük Hindistan Cevizi Aromalı Diyet Gıdası

7 Günlük Hindistan Cevizi Aromalı Diyet Gıdası

7 Günlük Hindistan Cevizi Aromalı Diyet Gıdası..

99,00TL

7 Günlük Muz Aromalı Diyet Gıdası

7 Günlük Muz Aromalı Diyet Gıdası

7 Günlük Muz Aromalı Diyet Gıdası..

99,00TL

7 Günlük Vanilya Aromalı Diyet Gıdası

7 Günlük Vanilya Aromalı Diyet Gıdası

7 Günlük Vanilya Aromalı Diyet Gıdası..

99,00TL

Karışık Aromalı Diyet Gıdası

Karışık Aromalı Diyet Gıdası

Bu ürün diğer diyet gıdaları ile aynı özelliklere sahiptir, Bunun tek farklı farklı ağız tatları ola..

169,00TL

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 9 (1 Sayfa)