Diyet ve Zayıflama

Makyaj Malzemelerinin Ömrünü Uzatma

  • 05 Ocak 2022
  • 32 kez görüntülendi.
Makyaj Malzemelerinin Ömrünü Uzatma

Makyaj Malzemelerinin Ömrünü Uzatma Yolları; Bayanlar için makyaj yapmak ve makyaj malzemelerini yanında taşımak adeta bir hayat felsefesidir. En azından bir göz kalemi, bir pudra ya da dudak parlatıcıları mutlaka yanlarında olur. Tabi bunun dışında önem verdikleri konulardan bir tanesi de makyaj malzemelerini sağlıklı bir şekilde saklamalarıdır.

Makyaj Malzemelerinin Ömrünü Uzatma Yolları Nelerdir?

Makyaj malzemeleri ucuz olmadığından dolayı ömrünü uzatmak için önerilere bakılmaktadır. Biz de sizlere makyaj malzemelerinizin ömrünü nasıl uzatacağınızı anlattık.

  • Kırılan Farları Çöpe Atmak Yerine Alkolleyin

Makyaj malzemeleri arasında en çok hasara uğrayan ve bu konuda sinir harbi yaşayan bayanlar artık farlarını streç bir film yardımı ile sardıktan sonra alkol damlatıp buzdolabına atabilirler. Kısa süre içinde sağlam bir far karşınızda duruyor olacak.

  • Allık ve Pudra Onarımında da Alkol

Makyaj malzemeleri kimyasal maddelerden üretildiğinden dolayı alkol ile eski hallerini alabiliyorlar. Az önce söz ettiğimiz uygulamayı allık ve pudra kırılmalarında da deneyebilirsiniz.

  • Makyaj Temizleme Pamuğu Kurtarıcı

Makyaj Malzemelerinin Ömrünü Uzatma

Makyaj Malzemelerinin Ömrünü Uzatma

Makyaj temizleme pamuğunuzu makyaj malzemelerinizin üzerine koyup kapaklarını kapattıktan sonra kırılmalara engel olabilirsiniz.Diyet Seti Google News
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.