Diyet ve Zayıflama

Diş Çektirme Korkusu Nasıl Yenilir?

  • 28 Ocak 2022
  • 31 kez görüntülendi.
Diş Çektirme Korkusu Nasıl Yenilir?

Diş Çektirme Korkusu Nasıl Yenilir? Diş çektirme pek çok kişi için rahatsızlık derecesine varabilen bir korku durumu yaratır. Bunun sebebi ise kişinin ayık durumdayken operasyonun yapılmasıdır. Kişi bu durumdan rahatsız olduğu için diş çektirme korkusu yaşamaya başlar. Bazı kişilerde bu korku önüne geçilemez bir hal alabilir. Bu da beraberinde psikolojik sorunlar getirecektir.

Diş Çektirme Korkusu Yaşayanlar Ne Yapmalı?

Diş çektirme korkusu kişinin kendi kendisini telkin ederek üstesinden gelinebilecek bir korkudur. Ancak kişi bu korkuyu aklında ne kadar fazla büyütmüşse üstesinden gelmesi de o kadar zaman alabilir. Kesinlikle diş çekilmesine dair videolar izlememek gerekmekte. Çünkü bu videolar korkuyu yenmenize değil daha fazla korkmanıza sebep olacaktır. Sonuçta dişiniz çekilirken siz bir şey görmeyeceksiniz.

Günümüzde diş çekim işlemi son derece gelişmiş teknoloji ile yapılmakta. Unutulmaması gereken en önemli nokta lokal anestezi ile ağzın uyuşturulduktan sonra kesin olarak hiçbir şey hissedilmeyeceğidir. Hiçbir diş hekimi ağzınızın tam olarak uyuştuğunu anlamadan ve bunun kontrolünü yapmadan dişinizi çekmeye kalkmaz. Üstelik bu durumu size de sorarak onayınızı alır. Gerçekten hiçbir şey hissetmediğiniz anlaşıldıktan sonra çekim işlemi yapılır.

İğne Korkusu

Diş Çektirme Korkusu Nasıl Yenilir?

Diş Çektirme Korkusu Nasıl Yenilir?

Bazı insanlar ise diş çekiminden değil de öncesinde yapılan anestezi iğnesinden korkmaktalar. Bu iğne bir kıl inceliğindedir ve kola yapılan iğneler gibi derinlere kadar sokulmazlar. İğnenin ucunun diş etine milimetrik olarak girmesi uyuşturucu maddenin zerk edilmesine olanak sağlayacaktır. Bu birkaç saniyelik zaman dilimi içinde iğnenin ucunun dokunuşundan daha başka bir acı hissedilmemekte. Yapılan araştırmalar bir defa diş çektiren kişilerin, devamında pek çok defa dişçiye gittiklerini ortaya koymuştur. Bu da insanların aslında diş çektirmekten gereksiz yere korktuklarını açık bir şekilde gösteriyor.Diyet Seti Google News
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.