Diyet ve Zayıflama

Oruç Tutarken Nasıl Kilo Verilir?

  • 28 Mart 2022
  • 33 kez görüntülendi.
Oruç Tutarken Nasıl Kilo Verilir?

Aynı anda hem oruç tutarken hem de nasıl kilo veririz? Oruç tutmak kilo vermek isteyenler için bazen avantaja bazen de dezavantaja dönüşebilir. Eğer siz iftar da yemeği fazla kaçırırsanız uzun saatler sonra midenize yemek gideceği için birden aşırı yükleme aldığınız besinlerin yağa dönüşmesine ve bu durum da kilo almanıza yol açabilir. Sizde, oruç tutarken nasıl kilo verilir? Sorusunun cevabını arıyorsanız bunun için en önemli yol: İftar da daha az yiyip sahurda daha doyurucu besinler yemek ve sahurdan hemen sonra yatmamak.

Oruç Tutarken Nasıl Beslenilmeli?

Oruç tutarken nasıl beslenirsek kilo verebiliriz? Tabi ki de en önemli besinimiz kaynamış yumurtadır. Sahurda en az iki tane kaynamış yumurta yemelisiniz. Bunun dışında hurma tok tutan yiyeceklerin arasında gelir ama hurmayı yerken mutlaka tek rakamlı yemelisiniz (1-3) tane gibi çünkü 2 tane 4 tane vs. hurma yerseniz kan şekerinizi yükseltir ama tek rakamlarda hurma yemek kan şekerinizi dengeler ve acıkmanızı engeller. Bunların yanında çiğ badem, ceviz, az yağlı süt ve yulaf ezmesi de tok tutan yiyecekler arasındadır.

Oruç Tutarken Nasıl Spor Yapılır?

Oruç tutarken spor yapmak elbette zordur ama Ramazan ayı içerisinde en fazla kiloyu vermeyi amaçlıyorsak oruç tutmadığımız kısa zaman dilimlerinde yürüyüş ve hafif tempolu koşular ramazan ayında kilo vermemize çok yardımcı olacaktır. Ramazan ayının bu sene bahar ayına geleceğini düşünürsek iftardan 1-2 saat sonra 45 dakika bir yürüyüş kilo vermemize fazlasıyla yardımcı olacaktır.

İftar İle Sahur Arasını Nasıl Değerlendirmeliyiz?

Oruç tutarken kilo vermek istiyorsak iftar da aşırı yükleme yapmayıp yemek yeme işini iftarla sahur arasına yaymalıyız. Örneğin iftarda çorba, ana yemek (et, tavuk, patlıcan, köfte, sebze) ve yanında 1-2 dilim ekmekle yemeği noktaladığımızı düşünürsek 1-2 saat aralarla yoğurt, meyve, kahve, çay, çiğ kuruyemiş gibi atıştırmalıklarla aldığımız kaloriyi dağıtabiliriz ve bu da kilo vermemize yol açar.

Uyku Düzenimiz Nasıl Olmalı?

Zayıflamak için en önemli etkenlerden biri de uykumuzun düzenli olmasıdır. Özellikle Evde olanlar için sahura kadar bekleyip sabah uyuyanlardansanız, sahurdan en az 1-2 saat sonra uyumalısınız. Sahurdan hemen sonra yatmak oruç tutarken kilo vermenizde size eksi yazacaktır.

Oruç Tutarken Zayıflamak Mümkün Mü?

Oruç Tutarken Nasıl Kilo Verilir?

Oruç Tutarken Nasıl Kilo Verilir?

Bütün bu yazılanlardan yola çıkarak oruç tutarken kilo vermek fazlasıyla mümkün hatta bu ayda zayıflarsanız bunu hayat felsefesi haline getirip sürekli günde 2 öğüne vücudunuz alışabilir ve bunu uygulayabilirsiniz. Bilim açısından da bilindiği üzere 2 öğün, 3 öğünden daha sağlıklıdır. Yukarı da söylediğimiz gibi oruç tutarken zayıflamanın püf noktası iftar ve sahur arasına dikkat etmek, o mühim saat aralarını iyi değerlendirip doğru gıdalarla doğru şekilde beslenirseniz ramazan ayı sizin için yeni bir başlangıç olabilir.Diyet Seti Google News
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.