Sivilcelere Evde Çözüm

tarafından
3
Sivilcelere Evde Çözüm

Gelişmelerden haberdar olmak için Takip edin!

Diyet Seti News

Sivilcelere Evde Çözüm; Yüzünüzde ergenlik döneminde çıkan ve hala kurtulamadığınız sivilceler mi var? Evet diyorsanız yazımız tam da size göre!

Sivilcelere Evde Çözüm

Güzelliğinize gölge düşürdüğünü düşündüğünüz bu sivilce ve sivilce izlerinden kurtulabilirsiniz; hem de evde yapacağınız doğal sivilce maskeleri ile.

YEŞİL KİL MASKESİ

Aktardan satın alacağınız yeşil kil ve maden suyu-limon üçlüsü ile yapacağınız yeşil kil maskesini, cilt tipinize bağlı olarak haftada 3-4 kez uyguladığınızda, aktif sivilceler ve sivilce izlerinden kurtulacaksınız. 1 tatlı kaşığı yeşil kil, 2 tatlı kaşığı maden suyu ve bir kaç damla limonu karıştırın ve yüzünüze uygulayın. 15 dakika cildinizde beklettikten sonra ılık su ile durulayın ve cildinizi maden suyu ile tekrar yıkayın. Yeşil kil gözenekleri ve cilt yüzeyini temizlerken, limon içerdiği asit ile hem sivilcelerin hem de cildinizin renginin açılmasını sağlayacak.

BAL ve TARÇIN MASKESİ

Cilt güzelliğinde önemli bir yardımcı olan bal, yine sivilcelerin yatıştırılmasında önemli rol oynayan tarçın ile buluşuyor! Haftada 2-3 kez uygulayabileceğiniz ballı tarçın maskesini, yatmadan önce temizlediğiniz cildinize uygulayın ve sabaha kadar bekletin. Sabah uyandığınızda aktif sivilcelerin söndüğünü göreceksiniz. 1 tatlı kaşığı bala 1 çay kaşığı tarçını karıştırıp, yüzünüze uygulayın. 1 ay düzenli uyguladığınızda sivilcelerinizden kurtulacaksınız.

YOĞURT MASKESİ

Sivilceler ve tıkanmış gözeneklerin önemli bir düşmanı olan yoğurt, cildi besleme konusunda da oldukça başarılıdır. 1 tatlı kaşığı limon suyu ile 2 yemek kaşığı yoğurdu karıştırın ve cildinize uygulayın. Bu aşamadan sonra yaklaşık onbeş dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Cilt tipinize bağlı olarak haftada 1-2 kez uygulayabilirsiniz.

DOMATES MASKESİ

Sivilcelere Evde Çözüm

Sivilcelere Evde Çözüm

Sivilce, en çok da yağlı ciltlerde görülen bir sağlık sorunudur. Güzelliğe olan katkıları ve kan yapıcı özellikleri ile bilinen domates, sivilcelerle savaş konusunda da önemli bir yardımcıdır. Siyah nokta ve akneleri gidermeye yardımcı olan domates maskesini, domatesi ortadan ikiye kesip yüzünüze sürerek uygulayabilirsiniz. Daha sonra yaklaşık yirmi-yirmibeş dakika sonra ılık su ile cildinizi durulayın.

İlginizi Çekebilir!  Kış Aylarının Korkulu Rüyası: Grip!


Diyet Seti Google News