Diyet ve Zayıflama

Kış Aylarının Korkulu Rüyası: Grip!

  • 19 Ocak 2022
  • 27 kez görüntülendi.
Kış Aylarının Korkulu Rüyası: Grip!

Kış Aylarının Korkulu Rüyası: Grip! Kış aylarına girdiğimiz şu günlerde bir soğuk bir sıcak havalar yaşanıyor. İklimin farklı şekilde değişim göstermesi insanlar üzerinde hastalık belirtilerini de ortaya çıkarıyor. Hele şu iklim değişikliklerinin yaşandığı günlerde grip gibi lanet hastalığa yakalanmamak mümkün değil. Grip belirtileri eğer sizlerde de başladı ise mutlaka hemen önlem almanız gerekiyor. Yoksa sonu hüsran ile sonuçlanabilir ve ağır hasarlar bırakabilir.

Kış Aylarının Korkulu Rüyası: Grip!

Son günlerin en çok sık duyulan hastalığından bir tanesi bu grip. Grip hastalığının belirtileri arasında direk olarak zaten baş dönmesi ve ateş geliyor. Ancak şuda var ki, grip deyip geçmemek gerekiyor. Domuz gribi vakaları son günlerde çok yükseldi ve bu hastalıktan hayatını kaybedenler bile var malesef. Bu yüzden aman siz siz olun doktorunuza mutlaka gidin ve görünün.

Domuz Gribi Hastalığı Nedir?

  • Hastalık ilk olarak Meksika ve Amerika da görülmüş.
  • Domuz gribi denilmesinin sebebi ise domuzlar arasında görülen gribe çok benzemesi olduğu ifade ediliyor.
  • Bu virüs insan, domuz ve kuş gribinin bir karışımıdır.
  • En önemlisi Domuz gribi bulaşıcı bir hastalık olması.

Kendinizi iyi hissetmiyor ve sürekli olarak baş dönmeleri ve ateş kaldırıyor iseniz mutlaka doktorunuza gidiniz. Son günlerde çok sık görülmeye başladı bu hastalık. Gerçekten’de şakası yok gibi duruyor.

Domuz Gribi Olduğumu Nereden Anlarım?

Sizde de eğer ateş, öksürük, baş ağrısı, vücutda halsizlik, üşüme, boğaz ağrısı, ishal, kusma belirtileri varsa eğer domuz gribinden şüphelenmeniz gerekebilir. Bu durumda en yakın hastane sizleri bekliyor hanımlarım.

Kış Aylarının Korkulu Rüyası: Grip!

Kış Aylarının Korkulu Rüyası: Grip!

Eğer yukarıda ki gibi belirtileriniz var ise biraz daha bekleyeyim aman ne olacak biraz sonra geçer gibi bahaneler ile asla ve asla vakit kaybetmeyiniz. Çünkü erken teşhis çok önemli bu hastalıkta. Hastalğınızı atlatmanız açısından erken teşhisin bir an önce konması ve hemen tedaviye alınması sizin hayatınıza bir katkı aslında. Şöyle bir durum var ki normal grip ile domuz gribi olarak nitelendirdiğimiz ölümcül grip hastalığı birebir aynı. Yani sıradan bir gripten ayırt etmemiz mümkün değil. Bu yüzden vakit kaybetmekten daha hastalığınızın başında doktora gitmelisiniz.

Domuz Gribinden Nasıl Korunurum?

Eğer öksürüğünüz olur ise hapşırır iken ağzınızı ve burnunuzu mendil ile kapatın. Mendili tek seferlik kullanın hemen çöpe atın.

  • Ellerinizi bol su ile yıkayınız
  • Elleriniz kirli ise ağzınıza ve burnunuza asla dokunmayınız.
  • Hasta olan kişilerden oldukça uzak durun ve mesafe koyun.
  • Bulunduğunuz yeri sık sık havalandırınız.

Belirtileriniz fazla ise eğer yine tekrar ediyorum hemen doktorunuza başvurunuz. Bu çok önemli bir konu. Geçmiş olsun.Diyet Seti Google News
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.